Zajęcia Otwarte z Rodzicami  

 Coraz bliżej święta, czyli wspólne wykonywanie ozdób Bożonarodzeniowych

 Grudzień to nie tylko okres nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, ale czas oczekiwania… śpiewania kolęd i pastorałek, obdarowywania prezentami bliskich, przygotowywania potraw wigilijnych oraz ozdób Bożonarodzeniowych. Dla Przedszkola Słoneczna Kraina najważniejsze są dzieci. Ich rozwój, radości i przekazywanie im wiedzy m.in. dotyczącej tradycji najważniejszych świąt.

W tym niezwykłym przedświątecznym czasie postanowiliśmy przybliżyć własnoręczne wykonywanie ozdób świątecznych naszym podopiecznym, tworząc przy tym ciepłą, rodzinną atmosferę- tak więc na owe warsztaty zaproszeni zostali także rodzice. Przygotowywanie ozdób do przedszkola oraz coroczny kiermasz przedświąteczny w naszej Gminie, poprzedziły 2 wspólne spotkania - wychowawców oraz dzieci z rodzicami. Zarówno na pierwszym, jak i drugim spotkaniu kreatywności rodziców była ogromna! Przyszli jak widać przygotowani, by wzajemnie dzielić się pomysłami z innymi, a przy tym uczyć i wspólnie wykonywać ozdoby ze swoimi pociechami

 W tle leciały najpiękniejsze polskie kolędy… było naprawdę ciepło, przyjemnie i rodzinnie…. a przy tym pracowicie. W naszym przedszkolu nastrój nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia trwa już od dawna…. i oby prędko nas nie opuścił.
Niemalże wszystkie wykonane ozdoby, zostaną już niebawem 20 grudnia wystawione podczas corocznego przedświątecznego kiermaszu Bożonarodzeniowego w Wydminach, a uzyskane z niego pieniądze przeznaczone na prezenty dla tych, którzy najbardziej oczekują przybycia Świętego Mikołaja- dzieci ze Słonecznej Krainy. W tym miejscu, jeszcze raz cała kadra Przedszkola pragnie serdecznie podziękować rodzicom za takie zaangażowanie i wkład w przygotowania do kiermaszu, życząc mnóstwo zdrowia, szczęścia i miłości, a także nie kończącej się fantazji i kreatywności w rozwoju swoich pasji.