Szkolenie-pierwsza pomoc przedmedyczna  

 Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności, dlatego bardzo ważne jest wprowadzanie zasad udzielania pierwszej pomocy nawet dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Wychodząc na przeciw potrzebie oswajania najmłodszych z tematem pierwszej pomocy, 4 października w przedszkolu zostało zorganizowane szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Podczas zorganizowanego w grupach spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Pracownicy  PZU zapoznali dzieci z  procedurami zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz pozwolili im obserwować czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem pana ratownika mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy.