Policjanci w przedszkolu  

Wizyta Policjantów w Słonecznej Krainie

 Wjeżdzający na sygnale radiowóz policyjny, uzbrojona para policjantów…..- niektórzy mogliby pomyśleć,że przedszkolaki ze Słonecznej Krainy coś nieźle narozrabiały?

Otóż nie!

To tylko miła niespodzianka i odwiedziny służb policyjnych w Wydmińskim przedszkolu, którego głównym celem było przekazanie ważnych informacji dzieciom, dotyczących bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze,czy przejścia dla pieszych.

Pani policjant przypomniała także o korzyściach obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Pan policjant przypomniał także dzieciom zasady bezpieczeństwa w przypadku napotkania ieznajomych osób na ulicy.

Największym jednak zaintersowanie cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy oraz demonstracja sprzętu policyjnego (umundurowania, kamizelki kuloodpornej, pałek, kajdanek itd.)

Dzieci miały także okazje zwiedzić od środka samochód policyjny i użyć….sygnałów dźwiękowych,co sprwiła im niezwykłą radość! Raptem jak w filmie,podczas prawdziwej akcji przez chwilę mógł poczuć się każdy z nich.

Dzięki takim spotkaniom żaden z maluchów na pewno nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom ze Słonecznej Krainy, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można się zwrócić o pomoc.