I Rodziny Przegląd Kolęd i Pastorałek  

 

I Rodzinny przegląd kolęd i pastorałek odbył się w naszym przedszkolu

05.01.2016

W czasie świąt Bożego Narodzenia z całą rodziną śpiewamy kolędy przy stole wigilijnym. Tradycja ta była dla nas inspiracją, by tę atmosferę rodzinnego kolędowania wnieść również do naszego Przedszkola. Dlatego w tym roku po raz pierwszy został zorganizowany w Przedszkolu „Słoneczna Kraina” I RODZINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK.
W pierwszej części we wspólne kolędowanie wprowadziły nas dzieci z naszego przedszkola- grupa Motylki” z pastorałką Święta czas niespodzianek” natomiast dzieci z grupy „Tygryski” z pastorałką „Świeć gwiazdeczko świeć”.

  W drugiej części dzieci występowały wraz z rodzicami, dziadkami lub rodzeństwem. Pojawiły się także większe - wielorodzinne zespoły. Wszystkich łączyło zamiłowanie do wspólnego muzykowania w klimacie świąt Bożego Narodzenia, a wszystko to na chwałę Bożej Dzieciny.
Wszystkie dzieci były pięknie poprzebierane: za anioły, za pastuszków itp. Atmosfera była gorąca, ale bez cienia rywalizacji, gdyż każdy występ był nagradzany gromkimi brawami. Śmiechu i dobrej zabawy nie brakowało. A impreza zapewniła dzieciom niezapomniane wrażenia.

 

 Na zakończenie części artystycznych Panie wychowawczynie wykonały Kolędę „ Jest taki dzień”.
Finałem było wręczenie dla wszystkich uczestników dyplomów oraz dla dzieci drobnych upominków w formie pięknej kolorowej książeczki.  

Nagrodą dla wszystkich był pyszczy słodki poczęstunek.

Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie!!!