O nas  

Przedszkole Słoneczna Kraina w Wydminach

 

Przedszkole „Słoneczna Kraina”  jest przedszkolem niepublicznym prowadzonym przez podmiot prywatny. Organem Prowadzącym przedszkole jest Centrum Edukacji Niepublicznej Wydminy Sp. z.o.o. Nasze przedszkole usytuowane jest przy ulicy Ełckiej 2B w Wydminach
(11-500). Przy przedszkolu znajduje się wygodny i bezpieczny parking (nie trzeba przechodzić
z dzieckiem przez ulicę, żeby dojść do budynku przedszkolnego). Przed budynkiem roztacza się ogród z zielenią oraz zaopatrzony w nowoczesne i bezpieczne zestawy zabaw dla dzieci – plac zabaw. W roku szkolnym 2016/2017 w placówce istnieją 3 grupy całodzienne z pełnym wyżywieniem.

 

Przedszkole posiada:

  • 4 sale dydaktyczne wyposażone w łazienki;
  • boisko trawiaste
  • gabinet logopedyczny;
  • salę rekreacyjo-teatralną;
  • pokój nauczycielski;
  • bibliotekę wyposażoną w literaturę dziecięcą i metodyczną;
  • przestronne szatnie osobne dla każdej grupy;
  • duże i dobrze wyposażone zaplecze kuchenne.

Atutem przedszkola są przestronne, słoneczne sale dydaktyczne, wyposażone w rolety, mebelki, kąciki zainteresowań zgodnie z potrzebami dzieci, zabawki.

Przedszkole oferuje bogaty kalendarz imprez, uroczystości i wycieczek do różnych ciekawych miejsc, dzięki czemu dzieci mają możliwość rozwijania zainteresowań, zdobywania nowych umiejętności.

Rodzice zaś mają możliwość uczestniczenia w dniach adaptacyjnych, zajęciach otwartych, uroczystościach przedszkolnych, wycieczkach, spotkaniach ze specjalistami.

W ciągu roku nasi wychowankowie biorą udział w licznych konkursach, akcjach i przeglądach organizowanych przez przedszkole i inne instytucje.

Nasze przedszkolaki mają doskonałe warunki do wszechstronnego rozwoju. Przedszkole jest monitorowane wizyjnie. Obecnie placówka jest czynna codzienne od poniedziałku do piątku - od 6:30 do 17:00.

Nabór dzieci prowadzony jest od 1 marca  każdego roku.

Skargi i wnioski dotyczące pracy przedszkola przyjmowane są u dyrektora w piątki od godziny 14.00 do 15.30, bądź drogą elektroniczną na adres e-mail:  biuro@cenwydminy.pl