MALI ODKRYWCY 2014/15

09.04 Występy dla podopiecznych Fundacji "Żyć Godnie" z Kolnika

Warsztaty wielkanocne

27.03 Turniej w Szkole Sportowej "Olimpijczyk"

Żegnaj Zimo, witaj Wiosno!

17.03 Dzień Otwarty Szkoły w Wojanowie

09.03 Mleczna Droga

Wiosną kwiatki rosną

06.03 Plastusiowy Pamiętnik spektakl w ramach Internetowego Teatru TVP

Mali Konstruktorzy

03.03 Kotek i Kogutek- przedstawienie

18.02 Przygody Janka- Teatr Pinokio

12.02 Tłusty Czwartek

Zajęcia SMART LAB

23. stycznia Dzień Babci i Dzień Dziadka

19. stycznia Przedstawienie ‚Koziołeczek’

 

13. stycznia Robimy papier czerpany

11.stycznia Jasełka w Kościele

29. grudnia Nareszcie zima !

23. grudnia Teatr Qfer

19. grudnia Jasełka w OkSiRBP w Cieplewie

11. grudnia Robimy kartki dla kombatantów na wschodzie

9. grudnia Pieczemy pierniczki

2. grudnia Królewna Śnieżka

21. listopada Warsztaty zdrowego odżywiania

14. listopada Sadzimy kwiatki

13. listopada Bursztyn i jego kolory

        Kolejna lekcja w Muzeum Bursztynu przyniosła nam niespodzianki. W poszczególnych salach szukaliśmy tajemniczych kopert, a także ciekawych eksponatów ze znakiem bursztynowej rybki. Na zajęciach oglądaliśmy różnokolorowe bursztyny(łaciaty, jarzębaty, miodowy,czarny, z chmurą,kapuściak), układaliśmy tematyczne puzzle, a także bawiliśmy się w drzewa i fale.

11. listopada Akademia z okazji Dnia Niepodległości

     ‚Mali Odkrywcy’ zaprosili najbliższych na uroczystą Akademię z okazji Święta Niepodległości. Była to okazja do zaprezentowania piosenek patriotycznych oraz wierszy o trudnej historii naszego kraju i bohaterskiej postawie walczących o wolność. Na scenie pojawili się ułani na koniach, dzielni żołnierze oraz mali patrioci z okazjonalnymi kotylionami. Każdy otrzymał w podziękowaniu pamiątkową książkę. Do grona ‚Małych Odkrywców’ przystąpił oficjalnie Adaś, pasowany uroczyście przez p. Dyrektor. Wreszcie nadszedł czas na skosztowanie biało-czerwonych babeczek, upieczonych wcześniej przez dzieci z niewielką pomocą Pań.

4. listopada Muzeum Bursztynu

          Wybraliśmy się na lekcję do Muzeum,żeby poznać legendy o powstawaniu bursztynu. Najbardziej podobała nam się ta o powstaniu ulicy Kocurki, o Kurcie i jego kotach. Oprócz tego zobaczyliśmy wiele pięknych przedmiotów wykonanych z bursztynu.

3. listopada Straż Gminna

             Odwiedził nas komendant Straży Gminnej. Poprowadził zajęcia o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Obejrzeliśmy film o jeżdżeniu w fotelikach. Ćwiczyliśmy bezpieczne poruszanie się po ulicach, zgadywaliśmy, jakie dźwięki wydają różne pojazdy. Na koniec każdy otrzymał specjalny dyplom oraz odblaski,które mają poprawić naszą widoczność na drodze;)

16. października Dookoła Świata i Ptasie Plotki

To już ostatnia nasza wyprawa do Centrum Hewelianum w tym roku. Można śmiało powiedzieć,że najlepsza, ponieważ  udało nam się odbyć podróż dookoła świata! Mogliśmy usypać własnoręcznie Mount Everest, spróbować zjeść coś chińskimi pałeczkami, dotknąć chmury, zagrać na afrykańskim instrumencie. Najodważniejsi spróbowali znaleźć się w centrum tornado oraz włożyć rękę do paszczy Anakondy !!! Dużą popularnością cieszyło się też igloo oraz niezwykła winda. Lekcja o ptakach również była niezwykle interesująca. Poznaliśmy różne gatunki, odgłosy jakie wydają, a na koniec każdy ozdobił origami.

10.października Święto Drzewa

Jak co roku mali przyjaciele przyrody wzięli się do pracy, aby posadzić drzewa z okazji ich święta. Tym razem ‚Mali Odkrywcy’ razem z ‚Elfami’ sadzili drzewka na Drodze Pojednania przy parafii w Łęgowie. Po krótkiej rozmowie z ks. proboszczem, Grzegorzem Rafińskim, gospodarzem terenu przedszkolaki ochoczo zabrały się do pracy. W oczekiwaniu na wykopanie dołków pod drzewka dzieciaki wykorzystały czas na zbieranie jesiennych liści z trawnika. Potem wszyscy chętnie  uczestniczyli w sadzeniu drzewek, szczególnie w dosypywaniu ziemi 😉 Trochę zmęczone, ale szczęśliwe z dobrze wykonanego zadania przedszkolaki wróciły na zasłużony pyszny obiad. Na Drogę Pojednania wrócą na pewno, ponieważ to wspaniałe miejsce na spacer.

Drodzy Rodzice ! 

Serdecznie zachęcamy do wchodzenia na stronę

www.balonblum.pl

Znajdziecie tam atrakcyjne ćwiczenia przygotowujące do nauki w szkole.Dostęp do materiałów umożliwia nam Wydawnictwo Nowa Era.

Kody dostępu otrzymaliście od Nas na niebieskich ulotkach, jeśli ktoś zgubił hasło może się zgłosić do Pani Ani i Pani Ady 😉

Życzymy dobrej zabawy! 

3. października Spektakl "Robale"

Po raz kolejny ‚Mali Odkrywcy’ mogli uczestniczyć w spotkaniu ze sztuką jako widzowie spektaklu.Jako uczestnicy projektu Internetowy Teatr TVP oglądają różnego rodzaju sztuki teatralne w wykonaniu artystów  z całej Polski, za pośrednictwem łącz internetowych.Tym razem obejrzeli przedstawienie Katowickiego Teatru ‚Kubuś’ pt. ‚Robale’. 

2. października "Pan Kleks w Kosmosie"

Zajęcia w Laboratorium Pana Kleksa to nie lada gratka dla ‚Małych Odkrywców’ Dziś ubrani w prawdziwe skafandry astronautów wybrali się w podróż na Księżyc. Pobrali tam próbkę skał do badań pod mikroskopem. Nie przeszkodziła im nawet awaria statku kosmicznego, którą, dzięki współpracy błyskawicznie udało się usunąć 😉

30. września "Podróże Pana Kleksa"

Wycieczka do Centrum Hewelianum w Gdańsku była pełna wrażeń: oprócz podróży po Ziemi, dzieciaki nauczyły się odróżniać na globusie kontynenty     ( doskonale wiedzą gdzie leży Antarktyda) umieszczały na mapie różne zwierzęta i ciekawe miejsca, a także zaprojektowały własną wizję globusa.

26. września Piłka nożna

Przedszkolaki miały dużą frajdę, ponieważ uczestniczyły w prawdziwym treningu piłkarskim z trenerem juniorów Lechii Gdańsk. Ćwiczenia z zaangażowaniem wykonywali wszyscy, nie tylko chłopcy 😉 Kto wie, może wyrosną z nich przyszli reprezentanci?

 

18. września "Kleksografia"

Bajdocja to miejsce, w którym można fantastycznie się bawić eksperymentując. Doświadczyli tego ‚Mali Odkrywcy’ odwiedzając Centrum Hewelianum. Pan Kleks zostawił dla nich tajemniczy list, który trzeba było rozszyfrować. Dzieci poznały tajemnice niezwykłego atramentu, uczestniczyły też w jego wytwarzaniu.Zostawiły na pamiątkę listy do Pana Ambrożego, a w nich swoje oryginalne kleksy. Na koniec odwiedziły salę, w której mieszka Nemo i inne rybki, obserwowały’ leniwe bąbelki’,a także próbowały zatopić łódź podwodną wywołując małe tornado…

5. września Urodziny Nikodema

Na swoje piąte urodziny zaprosił wszystkich Nikodem. Szalona zabawa na dmuchańcach spodobała się wszystkim.Szczególnie oblegana była zjeżdżalnia z byczkami. Nie zabrakło też słodkich przekąsek. Wielkim amatorem słodyczy okazał się też pies Nikosia- Bobo.