ELFY 2013/14

Elfy mieszkają tylko w bajkach, dlatego Słoneczna Kraina to idealne dla nich miejsce. Legendy mówią, że Elf rodzi się  z dziecięcego śmiechu. Dlatego nasza grupa jest taka wesoła i pełna energii. Nasze dzieciaki kochają przyrodę  i bardzo o nią dbają. Są pracowite – często używają do tego swoich magicznych mocy.  Świat nie ma przed nami żadnych tajemnic 🙂

24.06.14 ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO 

W dzisiejszym dniu odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Z niektórymi przedszkolakami żegnamy się i widzimy po raz ostatni, gdyż odchodzą, aby rozpocząć swoją edukację w szkole. Inni z kolei powrócą do nas dopiero po wakacjach.
Po krótkim przemówieniu Pani dyrektor nauczycielki rozdały wszystkim dzieciom nagrody książkowe, dyplomy i pamiątkowe zdjęcia. Po mnóstwie uścisków i całusów na wszystkich czekał słodki poczęstunek na świeżym powietrzu i niespodzianka… lody dla ”ochłodzenia gorącej atmosfery tego dnia”. Mniam, mniam… 🙂

Życzymy wszystkim dzieciom i ich rodzicom szczęśliwych wakacji i udanego wypoczynku

16.06.14 WYCIECZKA DO CHMIELNA 

Już od samego rana plecaki wszystkich Elfów były spakowane i cała grupa gotowa była na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego ‚U Chłopa’ w Chmielnie. 
Mieliśmy tam okazję uczestniczyć w warsztatach ‚od ziarenka do bochenka’ i czynnie brać udział w wypiekaniu chleba. Zapoznaliśmy się również z alfabetem Kaszubskim przy muzyce kaszubskiej orkiestry. Największą jednak atrakcją była przejażdżka wozem drabiniastym po całej okolicy Chmielna. 

04.06.14 WYCIECZKA DO MIKOSZEWA

Tego dnia szybko po śniadanku wyruszyliśmy na wycieczkę do Mikoszewa, podczas której zajęcia edukacyjne odbyły się na świeżym powietrzu. W ramach warsztatów bursztyniarskich dzieci dowiedziały się skąd bierze się bursztyn oraz nauczyły się go szlifować i polerować. 
Na warsztatach garncarskich Elfiki wyrabiały garnki z gliny.
Jednak najwięcej pracy włożyły w własnoręcznie wyrabianą mąkę z ziarenek zboża i pieczenia z niej pysznych podpłomyków, które z miodem smakowały wyśmienicie. 

30.05.2014 Teatr Rodziców w spektaklu pt.’Calineczka’
To już kolejny raz ,gdy z okazji Dnia Dziecka rodzice przygotowali swoim pociechom niespodziankę.Tym razem przygotowali przedstawienie pt.’Calineczka’.Po zakończonym spektaklu dzieci podziękowały rodzicom wyśpiewując słowa piosenki ‚Magiczne miejsce’-‚…Bo w teatrze,teatrze,teatrze,czarodziejskie jest to na co patrze,gdy się tylko podnosi kurtyna,to od razu czar działać zaczyna…’

28.05.2014 Elfy jako mali ogrodnicy
Pomimo nieciekawej pogody udaliśmy się dzisiaj do naszego ogrodu ,aby posiać dynię i cukinię.Była to kolejna okazja do obcowania z naturą i obserwowania  przyrody,życia roślin i zwierzątek ,które zadomowiły się już wokół naszego przedszkola.Efekty naszej pracy zobaczymy za kilka tygodni… :)))

26.05.2014 Dzień Mamy i Taty
Już na samym początku uroczystego spotkania z okazji Dnia Mamy i Taty Blanka i Antoś z ogromną serdecznością powitali wszystkich rodziców i zgromadzonych gości .W krótkim występie dzieci recytując swoje role,przekazały wielką miłość jaką darzą zarówno mamusie jak i tatusia a dopełnieniem ich wyznania miał być tłum zwinnych zwierząt przywiezionych z podróży,które miały wyręczać rodziców z codziennej pracy.Za wszystkie trudy i starania Zosia w imieniu wszystkich Elfów złożyła podziękowania ,a że pogoda w tym dniu dopisała udaliśmy się do przedszkolnego ogrodu na słodki poczęstunek.

Wiosenne zabawy

15.05.2014 Straż Miejska

Tym razem Elfy w towarzystwie Małych Odkrywców mieli okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych przez Straż Miejską.Lekcja dotyczyła bezpieczeństwa dzieci na drodze ,jak również miała na celu przypomnienie im zasad ruchu drogowego.Jednak najprzyjemniejszym momentem tych zajęć była możliwość zajęcia miejsca za kierownicą  autobusu czy wozu strażackiego i przejażdżka ‚ulicami miasta’ :))

14.05.2014 Internetowy teatr TVP

Dzisiejszego dnia przedszkolaki ze Słonecznej Krainy w ramach projektu
‚Internetowy Teatr TVP’ , mieli okazję obejrzeć spektakl pt.’Malutka Czarownica’ z Teatru Groteska w Warszawie.
Malutka Czarownica to pełna perypetii opowieść o przyjaźni, wytrwałości, drodze do doskonałości i wreszcie umiejętności przeciwstawienia się złu. Malutka Czarownica tak potrafi wykorzystać magiczne zaklęcia, aby służyły nie tylko jej, ale wszystkim, którzy znajdują sie w potrzebie. Jej moc potrafi zmienić złe intencje innych, a także wymierzyć karę tym, którzy nie mają litości dla słabszych…

5.05.2014 Straż pożarna

Z okazji wczorajszego święta-Międzynarodowego Dnia Strażaka- do naszego przedszkola zawitała Straż Pożarna z Łęgowa.Strażacy opowiadali o trudzie swojej pracy jaką wykonują na co dzień, jak również pokazywali sprzęt będący wyposażeniem każdego wozu strażackiego i jego wykorzystanie w akcji.Na koniec spotkania strażacy przygotowali jeszcze słodką niespodziankę-lizaki,za które bardzo podziękowaliśmy.Dopełnieniem było wspólne zdjęcie.

25.04.2014 r. Wycieczka do Malborka

Zaraz po śniadanku wszystkie Elfiki wyruszyły na długo wyczekiwaną wycieczkę do Malborka. Gdy dotarliśmy już na miejsce zobaczyliśmy ogromny zamek otoczony murem obwodowym i fosą. Zwiedzając Muzeum Zamkowe dostrzegliśmy ogrom tej gotyckiej budowli i dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek m.in. że zamek ten od 1309 roku był siedzibą Zakonu Krzyżackiego przeniesioną z Wenecji a tym samym Malbork stał się stolicą Państwa Zakonnego. Elfy z zaciekawieniem słuchały przewodnika już na samym początku wycieczki, stojąc na moście zwodzonym okutym w łańcuchy, dowiadując się o technice jego otwierania. Z zainteresowaniem oglądały zbroje rycerskie i broń jaką kiedyś się posługiwano, odwiedziły pomieszczenia, w których przygotowywano posiłki a także ogromną salę sądową, w której mogli poczuć się jak prawdziwi rycerze na obradach. 
Niestety na tym zamku nie spotkaliśmy żadnej królowej i króla… 🙁

23.04.2014 r. ‚Tajemnica skarbu na kurzej nóżce’ 

Spektakl ten w wykonaniu teatru Trip opowiada historię Matyldy i Benjamina, którzy wybierają się w podróż do świata wyobraźni. Ich przygoda rozpoczyna się na domowym strychu i jest pełna niespodzianek. 

22.04.2014 r. Święto Ziemi 


„Nie warto mieszkać na Marsie,
nie warto mieszkać na Wenus.
Na ziemi życie jest ciekawsze,
powtarzam to każdemu.
Bo Ziemia to wyspa,
to wyspa zielona, wśród
wielu innych planet.
To dom jest dla ludzi,
dla ludzi i zwierząt,
więc musi być bardzo zadbany”.


Dla uczczenia tego święta mali ekolodzy z Elfów wyruszyli na spacer podczas którego sprzątali naszą matkę- Ziemię. Przy okazji tego święta przypomnieliśmy sobie, że dbanie o przyrodę jest naszym zadaniem na co dzień a nie tylko od święta. Przypomnieliśmy Elfikom jaki pozytywny wpływ ma segregacja odpadów, oszczędzanie wody i energii. A wszystko po to, aby życie ludzi i zwierząt było piękniejsze. Natomiast nasi starsi koledzy z Muszelek i Małych Odkrywców brali udział w Marszu Małych Ekologów pod patronatem Radia Gdańsk i nawoływali mieszkańców Gdańska i Pruszcza Gdańskiego do szanowania przyrody. 

18.04.2014 r. Spotkanie Wielkanocne 

Tegoroczne spotkanie Wielkanocne połączone zostało z warsztatami. W krótkiej inscenizacji, którą Elfy rozpoczęły ludowym tańcem a także śpiewane piosenki i recytacja wierszy przypomniały wszystkim zgromadzonym gościom tradycje wielkanocne. Po występie wraz z rodzicami przedszkolaki zostały zaproszone do przygotowanych stanowisk, przy których mogli ozdabiać pisanki, lukrować babeczki wcześniej upieczone przez elfy, wyklejać wielkanocnego kurczaka czy baranka. Żegnając się wszyscy życzyli sobie zdrowych i wesołych świąt, pełnych radości a także szalonego dyngusa. 

2.04.2014 r. Warsztaty ‚Zdrowo żyję i jem zdrowo’.

Tego dnia odbyły się w przedszkolu warsztaty żywieniowe dla dzieci i rodziców. Ich celem było poznanie zasad zdrowego odżywiania się, kształtowanie nawyków prozdrowotnych poprzez zabawę i degustację potraw przygotowanych przez Panią Elwirę i Krysię. 

2.04.2014 r. ‚Szewc Kopytko i Kaczor Kwak’

Jest to barwny, rozśpiewany spektakl opowiadający historię pewnego małego Szewca, który zamiast robić buty, wciąż psocił i płatał figle tak, że wkrótce stał się prawdziwym utrapieniem dla każdego, kto tylko stanął na jego drodze. W końcu wyruszył w świat szukając nowych przygód. Znalazł przyjaciela Kaczora Kwaka i nauczył się w czasie swej wędrówki, ze można psocić i żartować tak, żeby nieść ludziom radość. Dwoje aktorów dociera ze swym wozem pełnym lalek i dekoracji wszędzie tam, gdzie widzowie zechcą obejrzeć ich spektakl będący radosną, zabawą i niosący pogodną refleksję. (Teatr MALUTKI z Łodzi)

14.03.2014 r. Wycieczka do Oceanarium

Celem naszej wyprawy było zapoznanie się bieżącymi zagadnieniami ekologii i ochrony środowiska morskiego, jego bogactwem oraz wszystkim tym co fascynuje- życie na rafie koralowej, fauna wodna pochodząca niemal z całego świata. Mogliśmy także spotkać się oko w oko nie tylko z rekinami, ale i innymi mieszkańcami wodnymi. Wszystko to miało na celu pobudzić wyobraźnię, co ułatwia przyswajanie wiedzy. Przesłanie edukacji morskiej to- dotknąć, zobaczyć, usłyszeć, doświadczyć. 

28.02.2014 r. W odwiedzinach u Krasnoludków i spotkanie z policjantem 


27.02.2014 r. Tłusty Czwartek 

‚Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła’ 


Już od rana w całej Słonecznej Krainie unosił się zapach smażonych pączków i faworków. Dla uczczenia tradycji Elfiki również przygotowały pyszne chrusty, którymi delektowali się także rodzice. Jak mówi stary zwyczaj, w tym dniu dozwolone jest objadanie się tym słodkim przysmakiem. Ten kto zje najwięcej pączków, cieszył się będzie szczęściem i dostatkiem. 

26.02.2014 r. Spektakl pt ‚Szpak Fryderyk’

W tym dniu w naszym przedszkolu oglądaliśmy przedstawienie pt ‚Szpak Fryderyk’.Spektakl obejrzeliśmy za pośrednictwem internetu w ramach uczestnictwa w projekcie ‚Internetowy Teatr TVP’. Jego ideą jest dotarcie z kulturą i sztuką do młodej widowni przy wykorzystaniu szerokopasmowego internetu. 

21.02.2014 r. Wycieczka do Centrum Hewelianum 
‚Kosmik poznaje układ słoneczny’ 

W Centrum Hewelianum dzieci eksperymentowały na interaktywnych wystawach w pracowni energii i pracowni nieba. Wahadło Newtona pokazało Elfikom zasady zachowania się energii i pędu. Na stanowisku ‚energia w kuchni’ mogły zaobserwować jak ogromną ilość energii zużywa człowiek w swoim codziennym życiu, jak również poznały technologię produkcji energii elektrycznej. W pracowni słońca poznały budowę układu słonecznego za sprawą wędrówki Kosmika po całym Wszechświecie. W wąskim korytarzu w nieziemskiej scenerii stworzonej grą świateł dzieci obejrzały galerię zdjęć z kosmosu. 

14.02.2014 r. Walentynki 

‚Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy,
im więcej dajesz, tym więcej Ci jej zostaje.’ 
Antoine de Saint-Exupery

12.02.2014 r. Calineczka

Tym razem Teatr MER z Łodzi przedstawił spektakl na motywach baśni Hansa Christiana Andersena pt ‚Calineczka’. Jest to opowieść o maleńkiej dziewczynce, której życie przyniosło wiele niebezpiecznych przygód. Dzieci zobaczyły jaki los zgotowała Calineczce Ropucha, Mysz czy Kret, ale także w jaki sposób maleństwo poradziło sobie z różnymi przeszkodami. W końcu dziewczynka poznaje wyjątkowego Elfa z którym zamieszkała na pięknej łące i jak to w bajkach bywa żyli długo i szczęśliwie. 

7.02.2014 r. Bal karnawałowy 

Jak co roku w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Brały w nim udział dzieci ze wszystkich grup oraz chętni rodzice, którzy aktywnie uczestniczyli w zabawie. Tego dnia można było spotkać przeróżne księżniczki, spider-menów, smoki, tygrysy, osiołki, strażaka, scooby-doo i mnóstwo piratów. Do zabawy zachęcał dzieci wesoły clown, który skręcał balonikowe zwierzątka i rozdawał watę cukrową. Obok tych atrakcji było wiele konkursów i zabaw. W przerwie tanecznego szaleństwa dzieci częstowały się słodkimi przekąskami i popcornem. Zabawa trwała aż do zamknięcia przedszkola. 

4.02.2014 r. Śnieżne zabawy 

31.01.2014 r. Konkurs pt. ‚Julian Tuwim dla małych i dużych’


W tym dniu Słoneczną Krainę odwiedzili mali artyści z okolicznych przedszkoli.  Recytowali oni znane wszystkim wiersze Juliana Tuwima między innymi ‚Słonia Trąbalskiego’, ‚Dyzia Marzyciela’, ‚Hilarego’. Jury długo obradowała. W tym czasie przedszkolaki skorzystali z poczęstunku przygotowanego specjalnie dla nich. Wkrótce nastąpiło ogłoszenie wyników i wszystkim uczestnikom rozdano dyplomy i nagrody książkowe. Zwycięzcom  bardzo gratulujemy! 

28.01.2014 r. Wycieczka do Edu Parku 

Czy lód może być suchy? Dlaczego zmienia się w dym a nie w wodę? Tego wszystkiego dowiedzieliśmy się na wycieczce do Edu Parku na ‚Zamrożone warsztaty’. Suchy lód dostarczył małym eksperymentatorom wielu emocji. W laboratorium rozegrany został wyścig bąbelkowych potworków i samo dmuchających baloników. Przedszkolaki zamknęli z suchego lodu dwutlenek węgla w mydlanych bańkach i w magiczny sposób zmieniały kolory cieczy znajdujących się w kolbach. Elfy dzielnie i bez obaw wykonywały doświadczenia. Okazało się, że nauka może być przyjemnością i zabawą. 

20.01.2014 r. Dzień Babci i Dziadka 

 

‚Kocham mocno Babcię, Dziadka
To nie żarty moi mili
Dzisiaj im życzenia składam
By sto latek jeszcze żyli.’

 

W tym uroczystym dniu Elfy wystąpiły przed wyjątkowymi gośćmi. Wykazały się swoimi umiejętnościami artystycznymi, recytując wiersze i śpiewając piosenki. Po występie wręczyły swoim kochanym Babciom i Dziadkom wspaniałe prezenty. Nie zabrakło też dobrej zabawy przy wielu konkursach, w których chętnie brały udział wszystkie Babcie i Dziadkowie. Na koniec przy słodkim poczęstunku wszyscy dzielili się miłymi wrażeniami.

18.12.2013 ‚Opowieść Wigilijna’- przedświąteczne spotkanie w OKSiR w Cieplewie

16.12.2013 Spotkanie wigilijne

‚Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.’

C.K.Norwid

W tym uroczystym dniu przy blasku świec wszyscy zaproszeni goście, dzieląc się opłatkiem życzyli sobie wszystkiego co najlepsze na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 2014. Elfiki w swoim występie przypomniały chwilę narodzin Jezusa w stajence w Betlejem. Kolędy, które zaśpiewały, były dopełnieniem magicznego, świątecznego nastroju. 

10.12.2013 Przygotowania do świąt- pieczenie pierniczków

Już od samego rana w przedszkolu unosił się zapach przyprawy piernikowej. Tego dnia dzieci same robiły pierniczki z tajnego przepisu Pani Oli. Były smaczne lukry i kolorowe posypki, nie tylko na pierniczkach, ale i na uśmiechniętych buźkach Elfików.

6.12.2013 Odwiedziny Świętego Mikołaja


Już od rana wszystkie dzieci z niecierpliwością wyczekiwały upragnionego gościa. W końcu się zjawił z dwoma elfami i workiem pełnym prezentów. Dzieci wyrecytowały wierszyk przygotowany specjalnie dla Mikołaja. Po rozdaniu prezentów, które sprawiły dzieciom ogromną radość, dzień ten uwieczniliśmy wspólną fotografią.

2.12.2013 Pokaz tańca orientalnego


W ramach rytmiki dzieci miały okazję podziwiać taniec orientalny (indyjsko-egipski) w wykonaniu Małgorzaty Rota .Ogromne zainteresowanie budziły chusty do tańca,oryginalne z koralikami ,dzwoneczkami przywiezione z Egiptu,które mieniły się,wydawały piękne dźwięki podobne do dzwonków renifera.

29.11.2013 Andrzejki

21.11.2013 Światowy Dzień bez Papierosa


W tym dniu panie zorganizowały pogadankę z dziećmi na temat szkodliwego działania nikotyny.Dzieci dowiedziały się ,że palenie papierosów jest przyczyną wielu groźnych chorób.Zostały uświadomione,iż dorośli nie powinni palić papierosów w miejscach publicznych,lecz w wyznaczonych do tego celu ,ponieważ każdy człowiek ,mały czy duży,ma prawo do czystego powietrza.

‚ZAMIAST PALIĆ PAPIEROSY,ZJEDZ OWOCÓW CAŁY STOSIK’

20.11.2013 ‚O szewczyku co smoka wawelskiego pokonał’


Tym razem na scenie teatru w Cieplewie zagrał Teatr Falkoshow z Krakowa w wykonaniu Krzysztofa Falkowskiego.Spektakl ‚ O szewczyku co smoka wawelskiego pokonał’ sięga do jednej z najważniejszych polskich legend,w której odnajdujemy przesłanie,że czasem spryt jest lepszy niż siła,a odwagą wyróżnia się nie ten,kto najbardziej się nią chełpi.Przedstawienie odbyło się w formie teatru stolikowego,gdzie akcja rozgrywa się w kolorowej skrzyni,która obracana,przestawiana i otwierana tworzy różne jej miejsca.Bohaterami są lalki wyrzeźbione z drzewa przez ludowego rzeźbiarza.Dzieci nie tylko świetnie się bawiły ,ale także dowiedziały się o innej formie teatralnego rzemiosła.

Nasze prace

Język angielski 

Starsze przedszkolaki ,tym również Elfy mają możliwość nauki języka angielskiego ,aż cztery razy w tygodniu.Zajęcia prowadzone są przez Panią Żanetę i  Karolinę,które poprzez zabawę zachęcają dzieci do nauki.

12.11.2013 Święto Niepodległości


Co roku 11 listopada w Polsce obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości dla upamiętnienia rocznicy odzyskania niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję,Prusy i Austrię.

Dla upamiętnienia tych wydarzeń,w naszym przedszkolu odbyła się akademia przygotowana przez ‚Muszelki’ i ‚Małych Odkrywców’,którzy śpiewając pieśni patriotyczne i mówiąc wiersze o Polsce,uczcili pamięć o tych wszystkich,którzy bronili jej wolności .

Elfy również brały udział w tej uroczystości wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi.

JESIENNE ZABAWY 

Nauka języka chińskiego

Od kilku tygodni w naszym przedszkolu odbywa się nauka języka chińskiego prowadzona przez Panią Sishi. Elfy bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach poznając nowy język. Już po pierwszych zajęciach dzieci potrafią przywitać się i pożegnać,poznały już części ciała i niektóre rzeczy z życia codziennego i to wszystko w języku chińskim.Mamy nadzieje,że poszerzy to horyzonty maluchom, które poprzez naukę i zabawę poznają chińską kulturę.

06.11.2013r. Kuchcikowo 


Chcesz być silny tak jak smok,
owocowy tankuj sok!
Marchewkowy i jabłkowy,
każdy dobry jest!

 

25.10.2013r. Święto drzewa

Dla uczczenia tego święta wszystkie dzieci wraz z Paniami były ubrane na zielono. Na zajęciach dzieci dowiedziały się, dlaczego należy dbać o drzewa i dlaczego są one tak bardzo ważne w przyrodzie. Przy pomocy swoich Pań i Pana Stasia wykonały ogromne tekturowe drzewa, na których zawisły gruszki i jabłka. Potem wspólnie sadziliśmy drzewka na naszym placu zabaw. 

23.10.2013r.’Wyspa Pacynek’

Po 2-tygodniowej przerwie Elfy znowu odwiedziły OKSiR w Cieplewie.Tym razem zostały zaproszone na Wyspy Lalkowe,gdzie obok aktorów Teatru ‚Pod Orzełkiem’ brały czynny udział na scenie,bawiąc się pacynkami.

14.10.2013r. Dzień Edukacji Narodowej 

„Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku – jest wykształcenie’        
                                (Arystoteles) 

Tego dnia wszystkie Elfy składały życzenia i podziękowania nie tylko nauczycielom,ale wszystkim osobom pracującym w naszym przedszkolu. 

9.10.2013r. ‚Czerwony Kapturek’

Tym razem Elfy odwiedziły OKSiR w Cieplewie, aby obejrzeć przedstawienie teatralne pt. ‚Czerwony Kapturek’. Pomimo, iż spektakl trwał prawie godzinę to wspólne tańce i śpiewanie sprawiły, że czas minął bardzo szybko a dzieci powróciły do przedszkola bardzo zadowolone. 

ZABAWY W SALI

2.10.2013r. ‚Wielka draka o drogowych znakach’ 

Po raz kolejny Elfy odwiedziły OKSiR w Cieplewie, aby obejrzeć przedstawienie pt. ‚Wielka draka o drogowych znakach’. Przedszkolaki przypomniały sobie zasady poruszania się na ulicy i przestrzegania przepisów ruchu drogowego za pośrednictwem sympatycznego Miśka, który nie znając znaków drogowych porusza się samochodem po jezdni jak prawdziwy pirat drogowy. 

2.10.2013  Sałatka owocowa


‚Blues, blues, blues owocowy,
taniec pyszny to i zdrowy,
słodki jak jabłkowy mus! 
Owocowy blues!’

Ewa Stadtmuller

W tym dniu zrobiliśmy przepyszną sałatkę owocową. Wszystkie owoce: banany, jabłka, winogrona, brzoskwinie, pomarańcze dzieci przyniosły z domów. Po umyciu rączek i owoców zabraliśmy się szybko do pracy. Kiedy wszystkie owoce były już pokrojone, wylądowały w dużej misce, wymieszane i siiiiuup do salaterek, z których wszystko znikło w oka mgnieniu.

Sałatka wyszła wyyyyyśmienita! 🙂 

27.09.2013r. wycieczka do Malborka ‚ Dino Park’

Tego dnia Elfy wybrały się do Parku Dinozaurów w Malborku. Niektórzy trochę się obawiali ogromnych, ryczących dinozaurów, ale szybko pokonali swój strach. Elfy poznały świat, w którym z przed setek milionów lat żyły dinozaury. Dodatkową atrakcją podczas tej wycieczki był plac zabaw z mnóstwem zjeżdżalni i wspinaczek. Tego dnia Efy przeżyły niezapomnianą przygodę niczym z filmu ‚Jurassic Park’.

Odwiedziny Kacperka

Elfiki wraz z rodzicami bardzo zaangażowane są w ‚Nakrętkową akcję dla Kacperka i Ninki’ ,dzięki czemu wspierają ich w potrzebnej ciągłej rehabilitacji.Kacperek odwiedził naszą grupę,choć tym razem jako starszaków.Dzieci bardzo czule przywitały swojego kolegę,chciały pokazać mu wszystkie najfajniejsze zabawki.Wbrew ogólnemu przekonaniu,że chłopcy najbardziej lubią bawić się autami,Kacperek wraz z kolegami najlepiej poczuli się w przedszkolnej kuchence,gdzie powstały wspaniałe potrawy dla koleżanek i Pań.